Poniżej prezentujemy wyniki badania, w którym pytaliśmy o przekonania polityczne w dwóch domenach: dotyczących życia społecznego/obyczajowości oraz ekonomii. Wyniki dotyczące przekonań w tych dwóch dziedzinach zaprezentowane są na wykresie pierwszym po lewej. Patrząc na oś poziomą – wyniki rozciągają się od poglądów ekonomicznie lewicowych (socjalliberalnych) do ekonomicznie prawicowych (wolnorynkowych). Natomiast na osi pionowej – wyniki rozciągają się pomiędzy przekonaniami lewicowych obyczajowo (liberalnych) do prawicowych obyczajowo (konserwatywnych).

Dodatkowe pytania dotyczyły tego na kogo zagłosowaliby Państwo gdyby dziś odbywały się wybory parlamentarne (im większe pole prostokąta tym więcej z Państwa zagłosowałoby na daną partię polityczną).
W badaniu wzięło udział ok. 350 osób, głównie młodych kobiet. Wyniki w żaden sposób nie aspirują do reprezentacji poglądów ogółu Polaków ani nie są sondażem wyborczym. Natomiast zachęcamy Państwa do zabawy danymi – po kliknięciu na daną partię na pozostałych wykresach zostaną pokazane dane tylko dla wyborców zaznaczonej partii.
Dziękujemy za udział w badaniu!
W razie problemów z wyświetlaniem poniższych wyników (np. komunikaty “Service unavailable”) prosimy odświeżyć stronę i poczekać aż wykresy zostaną wczytane. Jeżeli to nie pomoże, proszę spróbować z inną przeglądarką (mogą wystąpić problemy z wyświetlaniem wyników dla użytkowników przeglądarki Safari).